Dużo nowości na tegorocznym WWDC :) O ile najnowszy iPad OS nas średnio interesuje to swieża odsłona macOS o nazwie kodowej Catalina i najnowszy Mac Pro już zdecydowanie bardziej. Co aktualnie wiemy o tych dwóch nowych produktach ? Informacje dopiero co spływają ale..

Największą zmianą jest chyba wprowadzenie szumnie zapowiadanej platformy Marzipan (aktualna nazwa to Catalyst) w macOS Catalina. Aplikacje stworzone na tej platformie opartej o UiKit i AppKit mają działać na iPadzie i macOS jednocześnie. Jak będzie w praktyce pewnie przekonamy się niebawem, ale sama idea jest napewno ciekawa.

Project Catalyst

Z innych nowości, z macOS wyleciała najmniej intuicyjna aplikacja every czyli iTunes. Zawsze zadawałem sobie pytanie, jak można tak badziewną apkę wypuścić na rynek. Szczęśliwie Apple znalazło sposób aby się jej pozbyć. Zamiast tego będzie 3x iTunes: Muzyka, TV i Podcasty, więc w zasadzie nie wiem czy się cieszyć czy nie :D

Death of Itunes

Natomiast zdecydowanie ciekawiej zrobiło się kiedy na scenę wjechał uwaga.. tadaaaam nowy MAC PRO. Oł yes :) Mityczny kosz na śmieci:

macPro Bin

zastąpiła tarka xD :D

Co wiemy o nowym cudeńku :) ? Cóż.. Jest to taki mocno podrasowany hackintosh, ma najnowszego Xeon-a, potrafi obsłużyć do 28 rdzeni oraz dysponuje imponującą liczbą slotów PCI (4 o podwójnej szerokości, 3 o pojedynczej i 1 „połówce”. Ostatni zajmuje karta I/O z 2 portami Thunderbolt 3, 2 gniazdami USB-A, 2 portami Ethernet oraz złączem mini-jack) . Poza tym Apple stworzyło MPX Module który pozwoli na obsługę mega wydajnych kart graficznych. Mało tego, wypuścili własną kartę graficzną która wg. ich zapewnień pozwala na strumieniowanie sześciu miliardów pikseli na sekundę. Imponująco jak na autorską modyfikację tarki do ziemniaków :D

Tak Mac Pro wygląda w środku:

Cena ?? Jeśli siedzicie to trzymajcie się mocno:

Podstawowa konfiguracja komputera Apple Mac Pro (2019) to ośmiordzeniowy procesor Intel Xeon, 32 GB pamięci RAM, SSD 256 GB, Radeon Pro 580X. Takie cudo kosztuje 5999 dolarów czyli niecałe 23 000 złotych. Podwijam kiecę i lece do bankomatu.

Więcej info wkrótce :D


Odwiedź Forum
---
Szukasz podzespołów do swojego hackintosha ? Spróbuj tutaj

Następny post Poprzedni post