HACKintosh działa, ale tylko z podpiętym usb?

Masz komputer na którym chcesz zainstalować macOS? Przymierzasz się do kupna nowych podzespołów? Szukasz porady? Chętnie pomożemy!
ziqr
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2020, 12:08

HACKintosh działa, ale tylko z podpiętym usb?

Post autor: ziqr »

Cześć forum,

Tak jak w temacie mam problem iz zainstalowałem hackaaa Mojave i działa ale jak odloczee pena to juz nie widzi ssd 860 od samsunga?
Bede próbował inna wersja cloveraa? a i jeśli nie działa mi efi to nie zadziałają tez i kexty?

ps: jak na macu zmienić aby nie poprawiało mi niektórych slow bo w iphonie to dosc intuicyjnie ogarniałem temat a na macu musze dopisać np hackaa dwa a i po sprawie ale nie wiem jak pominąć korektę xd.. taki ze mnie informatyk...

ps zalacznikow sie nie da dodać bo za duży rozmiar
https://imgur.com/a/IrqoiS2
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3644
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Post autor: Alpha01 »

Cześć!
Przekopiowałeś folder EFI z EFI znajdującego się na USB-Sticku na ukrytą partycję EFI dysku startowego zawierającego system macOS?
To pici zdjęcie tu nie weszło?
W BIOS musi być dysk z Clover na 1 miejscu.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ziqr
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2020, 12:08

Re: HACKintosh działa, ale tylko z podpiętym usb?

Post autor: ziqr »

oczywiście zrobiłem zamontowałem efi, instalator clover na dysku na którym instalowałem maca i copy pastę na efi...
tylko tak teraz teraz się zastanawiam bo w biosie nie wykrywa mi w menu bootowania nawet napędu?? ssd jest widziany w biosie jako ssd/hdd próbowałem na obu
ziqr
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2020, 12:08

Re: HACKintosh działa, ale tylko z podpiętym usb?

Post autor: ziqr »

tak nawet zrzut ekranu kolo 0,5mb nie chciało dodać i pisalo ze za duży rozmiar....
ps i na screenie nie było mojego klejnotu XD
nie wiem co moglem zwalić w takim prostym kroku??//...
czy może da sie sformatować ten dysk efi? jak coś mogę podesłać jakieś screeny whatever
czy może to być spowodowane ze podczas instalacji na dysku z Mojave nie dalem takich samych paczek? ale je przekopiowałem?
może napisze od początku?
robiłem z tą panią https://youtu.be/fA9AotXqkqA?t=814, i do momentu z filmu szlo wszystko git ew jak coś przeoczyłem wracałem o te biedy co pytałem na forum juz
no i przeklikałem i nic nie mam w boot menu oprócz drugiego dysku z windowsem na hdd i usb z Mojave
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3644
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Post autor: Alpha01 »

No nie no wszyscy rzucają się na tą panią :lol:
Odpal Terminal i podaj komendę:

diskutil list
enter

Skopiuj wszystko co wyskoczy i wklej tu.
Poza tym prześlij EFI z USB do kontroli i opisz kompa.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ziqr
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2020, 12:08

Re: HACKintosh działa, ale tylko z podpiętym usb?

Post autor: ziqr »

Już mówię
tak jak na screende
cpu i5-4690k, 16gb rams
ssd 860 samsung, mobo Z97 ASRock Anniversary
gpu rx 590 8gb cos jeszcze? moze zasilacz vero l2 500? ;)
znalazłem coś takiego o prawie mojej plycie glownej:
https://www.tonymacx86.com/threads/solv ... 715/page-6
https://anonfile.com/HcW7n2laoe/EFI_zip Efi plik
Działa mi już wifi ;) i pisze już z hacka ;)
Załączniki
już działa
już działa
Screenshot 2020-04-02 at 09.20.45.png (80.51 KiB) Przejrzano 1070 razy
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3644
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Post autor: Alpha01 »

Tego z Tony nie czytam. Gdy znajdujesz tam pomocne info musisz sam to sprawdzić.
Twoja config. plist wygląda średnio. SMBIOS jest praktycznie pusty, no chyba że sam pousuwałeś wpisy, ale niby po co. Wygeneruj sobie komplet danych na SMBIOS
Pod Device/Properties masz AAPL,ig-platform-id dla komputera z monitorem podłączonym pod IGPU. Jeśli używasz Radeona to powinna być inna: 04001204

Asrock często potrzebował Fix DSDT Device(RTC) bug w ACPI DSDT Patches:

Find
A00A9353 54415301
Replace
A00A910A FF0BFFFF

-v można usunąć z Boot:Arguments jak już wszystko działa, by nie pokazywał się ten biały tekst.
Te 2 pierwsze Kernel and Kext Patches disablen.

Bez diskutil list więcej nie powiem.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ziqr
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2020, 12:08

Re: HACKintosh działa, ale tylko z podpiętym usb?

Post autor: ziqr »

Trzymaj dyski i partycje z polecenia diskutil
te pierwsze to z windowsa bo mam aktualnie dwa dyski jeden windows co byl przed mackiem i hackintosh na ssd
Załączniki
diskutil
diskutil
diskutil.png (59.67 KiB) Przejrzano 1062 razy
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3644
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Post autor: Alpha01 »

Disk1 to ta SSD.
Z niej masz syntetyzowany disk2 z macOS, maczekSSD itd. Ale na tym dysku1 masz jeszcze partycję EFI wcześniej:

diskutil.jpg
diskutil.jpg (30.19 KiB) Przejrzano 1061 razy
Więc wszystko jest OK w GUID.
Tą partycję musisz zamontować powiedzmy Clover Configuratorem, jednocześnie montujesz partycję EFI z USB.
I kopiujesz plik EFI z EFI od USB na EFI od SSD. W BIOS nastawić jako dysk startowy tą SSD 500GB i powinno działać już bez USB.

Tak to wygląda standardowo. Może być jednak jakiś błąd inny.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3644
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Post autor: Alpha01 »

Ten inny błąd to może być znikający wpis w UEFI.

Niektóre płyty główne mają problemy z rozpoznaniem bootloadera „Clover” lub jego pliku „cloverx64.efi”. Wpis może być utracony z powodu pewnych sytuacji (np. aktualizacja systemu Windows, aktualizacja systemu BIOS, reset NVRAM). W rezultacie nie możemy już uruchamiać Clover (a zatem i macOS). Zwykle dostajesz się do systemu dzięki USB, ale nadal brakuje wpisu rozruchu dla EFI na dysku twardym, rozruch bez USB nie jest możliwy.
Tu pomaga program EasyUEFI”.

Po uruchomieniu „EasyUEFI” znajdziemy przegląd aktualnych dysków tak zwanych "entries", bardziej szczegółowe informacje na temat ścieżek można znaleźć po prawej stronie. W środkowym menu możemy usuwać, przenosić, dezaktywować i aktywować oraz tworzyć wpisy. Aby ponownie dodać Clover, tworzymy nowy wpis, wybieramy „Inny system operacyjny”, przypisujemy nazwę, zaznaczamy poprawny EFI i ustawiamy ścieżkę poniżej na „EFI \ Clover \ cloverx64.efi” - gotowe. Możemy teraz ustawić kolejność wpisów rozruchowych i zamknąć program. Dysk1 z macOS na górze. Jest pewnie dużo o tym na YT.

Link do wersji free:
https://drive.google.com/open?id=1A6WdB ... 1Zj0ZEoLWh
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ODPOWIEDZ