Rozwój drivera dla kart Wi-Fi od intel jest na tyle zaawansowany że można pokusić się o zamianę istniejącej karty Broadcom kartą produkcji właśnie intela. Powodów tej zamiany jest wiele. Nie potrzebny jest patch OC Legacy Patch, nie potrzebny jest kext uzyskany z macOS Ventura, nie potrzebny jest AMFIPass.kext, ani IOSkywalkFamily.kext, nie potrzebny jest parametr rozruchowy -amfipassbeta, nie trzeba wyłączać SIP, a delta updates instalują się bez problemu. Stabilność tego rozwiązania nie odbiega od kart Broadcom. Istnieją dwa drivery dla kart intel.

⚠︎ Oba kexty nie powinny być używane jednocześnie.

Instalacja modułu Bluetooth

W macOS Sonoma muszą być zainstalowane 3 rozszerzenia (kexts):

  1. IntelBTPatcher.kext, wymaga Lilu 1.6.2 >> naprawia błąd w bluetoothd poprzez poprawną inicjalizację modułu bluetooth
  2. IntelBluetoothFirmware.kext, conajmniej wersja 2.2.0 >> ładuje oprogramowanie sprzętowe na urządzenie i dostosowuje nazwę urządzenia w kontrolerze hosta USB do kontrolera hosta USB Bluetooth
  3. BlueToolFixup.kext

Wydajność

Karta Intel Wi-Fi ma wydajność najwyższą jaką daje mój "dostarczyciel" internetu i dla mojej taryfy. Jeśli chodzi o opisane dwa sposoby instalacji, AirportItlwm.kext daje lepszy wynik.

Ale najlepiej zobacz filmik z instalacji na YouTube:

W opisie filmiku znajdziesz listę ToDo.

Ten sprzęt jest dobrą opcją dla tych, którzy nie mają Wi-Fi w macOS Sonoma, lub nie chcą stosować poprawek OCLP. Nie jest drogi (ja zapłaciłem 60 monet na Allegro ) i łatwy w instalacji. Jest także wbudowana w wielu laptopach. Główną wadą są pewne ograniczenia dla ekosystemu Apple, jak AirDrop. Jednakże dla tych którym ta funkcja jest potrzebna, istnieje darmowa alternatywa link do localsend. Karta jest dobrze rozpoznawalna, także w Hackintool.

AUTOR @A.M. NOGLIK / 20-04-2024