Apple potwierdziło plotkę o nowym Apple Event, który odbędzie się 13 października 2020 roku. Biorąc pod uwagę trwającą pandemię koronawirusa jest mało prawdopodobne, że będzie to wydarzenie na żywo. 

Apple Event w dniu 13 października 2020 r. O godzinie 19:00

O 10:00 czasu lokalnego Apple zaprezentuje swoje nowe produkty. Jeśli wszystko jest prawdą to oprócz iPhone'a 12 w czterech różnych wersjach, zostanie zaprezentowany Bluetooth-Tracker o nazwie AirTag, HomePod Mini, nowy MacBook (Pro)??, iPad Pro z chipem A14. Transmisję można śledzić na tej stronie: Transmisja rozpoczyna się o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Tytuł wydarzenia to „Hi, Speed”

Tytuł wydarzenia jest po raz kolejny nieco zagadkowy. Na wrześniowej imprezie tytuł brzmiał „Time Flies”, co nawiązywało do Apple Watcha. Tytuł październikowego wydarzenia „Hi, Speed” („Hello, Speed” lub raczej „High Speed”) może odnosić się zarówno do modeli MacBooka (Pro) z Apple Silicon jako SoC - jak i do modeli iPhone'a 12 z A14 Bionic Chip i / lub nową wersją Apple TV. Jest więc sporo do spekulacji. W każdym bądź razie od dawna czekaliśmy na macOS 11.0 Big Sur, który to również powinien pojawić się za tydzień.

AUTOR @A.M. NOGLIK • Alpha01/ 07-10-2020