Niebywała sytuacja — brak problemów związanych z aktualizacją!

Najwyraźniej nie ma większych problemów z aktualizacją do macOS 11.2. Nie pojawiły się doniesienia do awariach, usterkach funkcjonalnych itp. Na popularnych forach panuje błogi spokój. Co zawsze jest dobrym znakiem. Jeśli jednak ktoś coś wie, byłoby wspaniale, gdyby mógł zostawić komentarz na forum.

Co przynosi aktualizacja do macOS 11.2?

Oto dokładne sformułowanie, które otrzymasz po kliknięciu tekstu „Więcej informacji ...” w oknie aktualizacji oprogramowania: macOS Big Sur 11.2 poprawia niezawodność Bluetooth i rozwiązuje następujące problemy:

Niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. Więcej informacji na temat tej aktualizacji można znaleźć pod: adresem. Szczegółowe informacje na temat zawartości tej aktualizacji związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod: adresem.

Aktualizacja zalecana ze względu na poprawki bezpieczeństwa

Wspomniana powyżej aktualizacja zawiera liczne poprawki błędów, a także poprawki niektórych krytycznych luk w zabezpieczeniach.  Zostały one naprawione w systemie macOS 11.2 i 2 starszych wersjach macOS, zdecydowanie zaleca się aktualizację.

Krytyczne aktualizacje zabezpieczeń rozwiązują następujące problemy (również z Mojave i Catalina!), Które Apple opisuje tutaj :

Według aplikacji istniał sposób, w jaki złośliwa aplikacja mogła uzyskać dostęp do jądra. We frameworku WebKit, używanym zarówno w systemie MacOS, jak i iOS, wystąpiły również dwa problemy z bezpieczeństwem, które umożliwiły wyświetlenie kodu za pośrednictwem przeglądarki. Mówi się, że miało to wpływ zarówno na użytkowników Safari, jak i Chrome lub Firefox, ponieważ wszystkie przeglądarki używają WebKit, a tym samym oferują tę samą lukę. Te luki w zabezpieczeniach należy pilnie naprawić. Czasami występują problemy z bezpieczeństwem, które trudno wykorzystać w codziennej praktyce, ponieważ przeszkody techniczne są zbyt wysokie. W takich przypadkach możesz zwykle poczekać z aktualizacją, jeśli i tak siedzisz w domu tylko z komputerem Mac. W obecnym przypadku jednak wykorzystanie luk we frameworku jest znacznie łatwiejsze, dlatego aktualizacja powinna zostać przeprowadzona jak najszybciej.

AUTOR @A.M. NOGLIK • Alpha01/ 04-02-2021