Jedną z pierwszych czynności po zainstalowaniu świeżego systemu macOS jest oczywiście... zainstalowanie aplikacji. W tym celu, większość z nas korzysta z dobrodziejstw i dostępności macOS App Store. Próbując się zalogować po raz pierwszy możemy być nieco zdziwieni jeśli powita nas taki komunikat: "Your device or computer could not be verified".

Your device or computer could not be verified

Jest kilka przyczyn tego błędu:

  1. Nie masz zainstalowanych sterowników karty sieciowej. W macOS jest WYMAGANE aby w systemie była obecna i działająca karta sieciowa (nie mylić z kartą WiFi).
  2. Kombinowałeś z instalacją/deinstalacją sterowników karty WiFi, karty sieciowej i okazało się że karta sieciowa wskoczyła pod interfejs "en1" lub "en2" a MUSI być zdefiniowana jako en0.

Druga opcja jest zdecydowanie częściej spotykana. Proponuję w tym momencie pobrać program DPCI Manager dla macOS i sprawdzić jak macie ustawioną kartę sieciową.

DPCI Manager

W pierwszym przypadku wystarczy sterowniki zainstalować. Drugi przypadek opiszę tutaj szczegółowo.

Usuwamy istniejące połączenia internetowe

Przechodzimy do folderu: /Library/Preferences/SystemConfiguration/. Można przejść bezpośrednio lub wciskając Cmd + Shift + G i wpisując /Library/Preferences/SystemConfiguration/ .

Go to folder. MacOS

Usuwamy następujące pliki:

  • NetworkInterfaces.plist
  • preferences.plist

Robimy restart. Prawdopodobnie będziecie musieli dodać ponownie połączenie WiFi i/lub Ethernet po tej operacji w Preferencje systemowe -> Sieć. Aczkolwiek niekoniecznie. Wspaniale ! Pierwszy krok wykonany. Teraz uruchomcie ponownie DPCI Manager i sprawdźcie czy karta sieciowa widnieje pod interfejsem eth0. Jeśli tak, spróbujcie się zalogować, może tyle wystarczy. Jeśli nadal nie możecie to przejdźcie do kroku następnego czyli:

Generowanie numeru seryjnego

Kolejne wymaganie to poprawnie wygenerowany numer seryjny. Pomoże nam w tym najlepsze narzędzie dla hackintoshowców czyli Clover Configurator.

Oto poszczególny opis kroków.

  1. Montujemy swoją partycję EFI

Mount EFI. Wybieramy tą w której mamy napisane "Current Boot Disk".

Mount EFI

  1. Potem wciskamy "Open Partition" i przechodzimy do katalogu EFI/Clover/ i otwieramy plik config.plist za pomocą programu Clover Configurator.

Ważne ! Zanim zaczniesz modyfikować plik config.plist, zrób jego kopię !! Popełnienie błędu w tym pliku może skutkować niemożnością uruchomienia systemu !

  1. Jeśli już upewniłeś się że masz zrobioną kopię pliku config.plist i masz pewność że otworzyłeś do edycji poprawny plik to możemy zabierać się za generowanie naszego numeru seryjnego.

W programie Clover Configurator, przejdź do zakładki SMBIOS.

SMBIOS

Najpierw sprawdź jaki model masz wpisany w polu Product Name. Jest to bardzo ważne. Jak już odczytałeś swój model, np. iMac14,2 to w przycisku ze strzałkami (prawy dolny róg) szukamy właśnie takiego modelu:

SMBIOS Model

Teraz szukamy pola Serial Number i kilkukrotnie klikamy w przycisk Generate New.

Serial number

Dla weryfikacji sprawdźcie swój numer seryjny na dwóch portalach:

  1. EveryMac

Portal powinien zwrócić pozytywną informację, taką jak ta poniżej:

EveryMac

  1. CheckCoverage

Portal powinien zwrócić taką wiadomość:

Apple Check Coverage

Jeśli oba portale zwracają pozytywną wiadomośc to znaczy że się udało !! !! Cmd + S lub File > Save żeby zapisać plik (zignorujcie ostrzeżenie o zapisywaniu), zróbcie restart i powinniście już bez problemu zalogować się do macOS App Store.


Odwiedź Forum
---
Szukasz podzespołów do swojego hackintosha? Spróbuj tutaj

Następny post Poprzedni post