Asus R556L - permanentny problem z instalacją

Dyskusja, poradniki i specjalnie spreparowane instrukcje dla komputerów przenośnych.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Asus R556L - permanentny problem z instalacją

Post autor: Alpha01 »

Świetnie gratuluję.
Jak z tym sobie poradziłeś to i z tym Z97 też :)

Wi-Fi jak masz kartę intela to da się zrobić, potrzebne są 3 kexty.
Audio jest w poradniku opisane, ale musisz wiedzieć jaki masz chip, ponieważ do tego dobiera się layout-id, chyba będzie 3.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Awatar użytkownika
DamOrze
rookie
Posty: 22
Rejestracja: 13 mar 2021, 22:27

Re: Asus R556L - permanentny problem z instalacją

Post autor: DamOrze »

Jeżeli chodzi o kartę WiFi to niestety jest to Broadcom BCM4352 168c,0032. Co do Audio to mi nawet tego nie wykrywa, ale chyba wiem dlaczego.
Niestety te laptopy miały bardzo nieszczęśliwe rozwiązanie co do karty dźwiękowej. Cały układ tej karty bo pod nią jest podpięty również czytnik kart SD itp jest na dwóch płytkach spiętych taśmą bo między nimi jest HDD. Główna płytka jest wpięta na złącze wielopinowe które uwielbia się wyjaśniać jak laptop jest często przenoszony. On już niestety swoje lata ma i o ile dobrze pamiętam z tym cholerstwem już były problemy na Windzie. Będę musiał go rozebrać i poprawić wtykę.
Co do samego startu zrobiłem na HDD maila partycję w FAT32 gdzie wrzuciłem katalog EFI, bo po instalacji bez pendrive nie chciał startować. Mam tylko wrażenie że nie wszystkie kexty się wgrały. Przerzuciłem je z palca do Extensions i użyłem Kext Utility bo pojedynczo nie chciało mi się ich instalować.
W linku mój EFI pod tego kłopotliwego łapka, może się komuś przyda. Startuje zarówno Mojave jak i Big Sur.
https://drive.google.com/file/d/18faxJH ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Azteca
Mistrz
Posty: 257
Rejestracja: 13 cze 2020, 17:24

Re: Asus R556L - permanentny problem z instalacją

Post autor: Azteca »

Partycja efi powinna być formatowana przez narzędzie dyskowe. W instalatorze formatuje się dysk tym programem dla macOS na apfs. Robione w windows może robić problemy.
Awatar użytkownika
DamOrze
rookie
Posty: 22
Rejestracja: 13 mar 2021, 22:27

Re: Asus R556L - permanentny problem z instalacją

Post autor: DamOrze »

Wszystko zrobione jak należy. Dysk formatowany był podczas instalacji systemu. Partycja EFI ukryta domyślnie. Po instalacji Mojave niestety z palca trzeba było przerzucić wszystkie pliki żeby chciał b wystartować.
Awatar użytkownika
Azteca
Mistrz
Posty: 257
Rejestracja: 13 cze 2020, 17:24

Re: Asus R556L - permanentny problem z instalacją

Post autor: Azteca »

To jest tylko 1 folder :lol:
Awatar użytkownika
DamOrze
rookie
Posty: 22
Rejestracja: 13 mar 2021, 22:27

Re: Asus R556L - permanentny problem z instalacją

Post autor: DamOrze »

Zgadza się. Najważniejsze że już trybi. Problemem tylko teraz jest ogarnięcie WiFi i Audio bo tego nie ogarniam już. Chyba wyczerpałem wszystkie opcje mi znane...
Może jutro na świeżo do tego podejdę i się uda., może...
Awatar użytkownika
wocek
Mistrz
Posty: 162
Rejestracja: 05 lis 2020, 22:00

Re: Asus R556L - permanentny problem z instalacją

Post autor: wocek »

Trochę to ironiczne: kompresować coś w RAR, na forum użytkowników macOS.
Desktop (iMac 20,1): MSI B460M-A PRO | Intel Core i3-10100 3.6 GHz | UHD 630 | GOODRAM IRDM X 2x8 GB 2666 MHz
NEC EA244WMi | KRUX Prism | OpenCore
Awatar użytkownika
DamOrze
rookie
Posty: 22
Rejestracja: 13 mar 2021, 22:27

Re: Asus R556L - permanentny problem z instalacją

Post autor: DamOrze »

Wybacz. Robiłem to jeszcze na windzie. Jak wrócę z pracy przerobię to dla Ciebie.
Awatar użytkownika
DamOrze
rookie
Posty: 22
Rejestracja: 13 mar 2021, 22:27

Re: Asus R556L - permanentny problem z instalacją

Post autor: DamOrze »

wocek pisze: 15 mar 2021, 08:14 Trochę to ironiczne: kompresować coś w RAR, na forum użytkowników macOS.
https://drive.google.com/file/d/1vdNUy8 ... sp=sharing

Proszę bardzo, wedle życzenia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wocek
Mistrz
Posty: 162
Rejestracja: 05 lis 2020, 22:00

Re: Asus R556L - permanentny problem z instalacją

Post autor: wocek »

Ale ja nie chciałem nawet skorzystać - nie przepadam za laptopami. To była taka ogólna uwaga na przyszłość ;)
Desktop (iMac 20,1): MSI B460M-A PRO | Intel Core i3-10100 3.6 GHz | UHD 630 | GOODRAM IRDM X 2x8 GB 2666 MHz
NEC EA244WMi | KRUX Prism | OpenCore
ODPOWIEDZ