Instalacja na Pc mojego systemu z Macbooka Pro czyli klonowanie.

Masz uwagi ? Propozycje dot. forum lub bloga ? To jest miejsce aby o tym napisać.
Bartom Mac
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:48

Instalacja na Pc mojego systemu z Macbooka Pro czyli klonowanie.

Post autor: Bartom Mac »

Witam. Jestem tu nowy, ale dzięki tej stronie złożyłem sobie Pc do montażu filmów ale ze znacznym naciskiem na Studio Muzyczne na systemie Osx Hight Sierra chcę zainstalować i maca na PC. Pytam teraz konkretnie i proszę o pomoc. Żebym nie musiał zrobić wszystkiego od nowa i wgrywać wszystkiego od początku czy jest możliwość z mojego Macbooka zrobić klon dysku i tym sposobem będę mieć wszystko tak samo jak Macbooku ? Bardzo Proszę o pomoc. Chciałem zaznaczyć że chciałem mieć dwusydtemowy komputer Win 10 i Osx Sierra.
Parametry mojego kompa.
I7 9700 procersor LGA 1151
Pł.Główna Gigabyte Z390 Gaming M LGA 1151
Pamięć 2x16Gb CORSAIR DDR4 3200 Mhz
Dysk 4tb 1szt Osx
Dysk 500gb 1szt Windows 10

Bardzo proszę o wskazówki jak się do tego zabrać. Z góry serdecznie dziękuję
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3652
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Instalacja na Pc mojego systemu z Macbooka Pro czyli klonowanie.

Post autor: Alpha01 »

Witamy na forum!

Na początek pytanie, dlaczego akurat macOS High Sierra? Jest to z pewnością jeszcze dobry system, ale nie widzę za dużo powodów dlaczego by nie wykorzystać Mojave.
Następna sprawa, to karta graficzna, do montażu filmów lepsza jest karta na pci, jak zintegrowana.
Płyta główna wydaje mi się być znana :D , nie pomyliła ci się nazwa?
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Bartom Mac
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:48

Re: Instalacja na Pc mojego systemu z Macbooka Pro czyli klonowanie.

Post autor: Bartom Mac »

Witam.
1 .Co do systemu Sierra mam wszystko większości programy muzyczne oryginalne do studia tj. Mashine studio, Omnisphere 2.6, Cały Komplete 12, Nexus 3, Dawy - Fruity loop 20.7, Studio One 4.5 i wszystko mi chodzi stabilnie. Więc nie chcę już robić doświadczen.
2. Karta Graficzna Gigabyte Readon Rx 580 8Gb.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3652
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Post autor: Alpha01 »

Dobrze. Ta płyta główna to Gigabyte Z390 M Gaming? Pomyłka z M? Czy płyta ma najnowszy BIOS?
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ODPOWIEDZ