Problem z instalacją na ASUS N56VZ

Poradniki, instrukcje i dyskusja na temat instalacji macOS 10.14 Mojave na komputerze PC.
Hobbit
rookie
Posty: 8
Rejestracja: 17 lis 2020, 13:39

Re: Problem z instalacją na ASUS N56VZ

Post autor: Hobbit »

Nic nie działa, nawet zrobiłem partycje na dysku 200MB FAT32 i tam przekopiowałem folder EFI (pomysł z jednego filmu na YT) ale dalej nie bootuje z HDD, czy da sie to jakoś sprawdzić czemu nie botuje?
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3652
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Problem z instalacją na ASUS N56VZ

Post autor: Alpha01 »

Jeszcze raz opisz dokladnie problem.

A jak robiles ta partycje? Przy pomocy Windows? Niestety nie dziala najczesciej. Oczywiscie mozna zreparowac partycje efi przy pomocy terminala w macos, ale ja bym zrobil inaczej. Z tym ze potrzebny jest pusty dysk na usb. Na macOS formatuje ten dysk usb dla mac hfs+ guid, montuje jego efi i kopiuje folder efi z efi pendrive, nastepnie klonuje dzialajacy system macos na ten dysk usb. Startuje z bios ten dysk usb, trwa to dlugo bo usb. Nastepnie formatuje dysk wewnetrzny, dla mac, wazne by format byl w guid - mapa partycji. No i teraz montuje efi dysku wewnetrznego i kopiuje folder efi z efi pendtiva instalacyjnego. Ostatni punkt to klonowanie dysku usb na dysk wewnetrzny. W bios ustawiamy dysk wewnetrzny jako pierwszy startowy, inne na liscie dezaktywujemy.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Hobbit
rookie
Posty: 8
Rejestracja: 17 lis 2020, 13:39

Re: Problem z instalacją na ASUS N56VZ

Post autor: Hobbit »

No więc przygotowałem instalator na pendrive usb przy użyciu BDutility, na mojave, z konfiguracją pod ten LAPTOP (ASUS N56VZ), dysk twardy mam 250Gb SATA (w kieszeni), uruchomiłem instalator z usb i zainstalowałem mojave na dysku twardym. Ale nie botuje z dysku chodź w biosie widac Mac OS X, botuje tylko z pendriva gdzie wybieram "mojave" i ładuje wtedy mój system z twardziela. Pod windowsem zainstalowałem ukrytą partycje EFI z tego dysku (ma 200mb) i przekopiowałem folder EFI z pendriva, ale nie botuje, kombinowałem też z dodaniem partycji fat32 200mb i tam przekopiowałem EFI ale też nie działa... coś zrobiłem nie tak?
Pendrive w biosie widać UEFI:Sandisk... i z niego botuje
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3652
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Problem z instalacją na ASUS N56VZ

Post autor: Alpha01 »

No wlasnie nie miales kombinowac efi pod Windowsem. Podczas instalacji, jeszcze przed procesem instalacji startuje sie narzedzie dyskowe i formatuje dysk dla macOS. Wtedy EFI jest utworzona automatycznie.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Hobbit
rookie
Posty: 8
Rejestracja: 17 lis 2020, 13:39

Re: Problem z instalacją na ASUS N56VZ

Post autor: Hobbit »

Wcześniej montowałem to efi pod mojave kopiowałem tam EFI folder ale też nie działało, jest ukryta partycja EFI na tym dysku ale z niej nie botuje.. Pod windowsem tylko zamontowałem
ODPOWIEDZ