Problem z config.plist i kext'ami do karty dźwiękowej

Poradniki, instrukcje i dyskusja na temat instalacji macOS 10.14 Mojave na komputerze PC.
xBodzio23
rookie
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2020, 14:11

Problem z config.plist i kext'ami do karty dźwiękowej

Post autor: xBodzio23 »

Cześć, zainstalowałem macOS na swoim PC za pomocą tego poradnika viewtopic.php?t=125

Na pierwszy rzut oka wydaje się wszystko okej, problemy pojawiły się tylko przy instalacji gdzie system nie wykrywał mojej karty sieciowej, ale zainstalowałem kexty i udało się. System działa stabilnie, nie tnie się i ogólnie jest okej. Karta, monitor, procek, mysz, klawa nawet bluetooth jest wykrywana i wszystko prawie działa poprawnie. Właśnie ... prawie, system nie widzi moich słuchawek które podłączam do płyty za pomocą jacka. Nie konfigurowałem config.plist z racji tego, że to jest mój pierwszy hackintosh i jestem kompletnie zielony w tym wszystkim. Pobrałem Clover Configuratora, ale problem jest w tym, że jak mam folder EFI to nic w nim praktycznie nie ma. Wygląda to na takiej zasadzie:

EFI ---> APPLE ---> FIRMWARE i tutaj mam jeden plik " IM183.fd " i tylko tyle. Żadnego config.plist ani nic. Nie wiem kompletnie jak wgrać kext'y do karty dźwiekowej oraz jak skonfigurować plik config.plist w tym Konfiguratorze. Potrzebuję Waszej pomocy. Jeśli to potrzebne podaję poniżej specyfikację mojego komputera:

MOBO: Gigabyte GA-B250M-DS3H
Procek: Intel I5-7500 3.40GHz
Karta Graficzna: AMD Aorus RX 580 8GB
Dysk SSD: Patriot Viper VPN 100 PCIe m.2 SSD 512GB

Potrzebuję pilnej pomocy! (Chciałbym w przyszłości zainstalować Windowsa obok macOS na moim drugim dysku Toshiba P300 1TB)
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Post autor: Alpha01 »

EFI/Apple/EXTENSIONS/Firmware.scap jest dla hackintosha nic nie znacząca i może być skasowana. MacOS sobie to przy najbliższej okazji odnowi.
Proponuję najpierw przeczytać ten tekst: https://www.hackintosh.com.pl/blog/wpro ... atkujacych
By było o czym dyskutować.
Clover musi jakoś startować, bo inaczej by hackintosh nie zadziałał. Konfiguracja dźwięku to najczęściej 2 kexty Lilu i AppleALC + Audio inject, powiedzmy 97 + ResetHDA.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
xBodzio23
rookie
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2020, 14:11

Re: Problem z config.plist i kext'ami do karty dźwiękowej

Post autor: xBodzio23 »

Okej właśnie spotkałem się z dziwną sytuacją. Chciałem zresetować sobie komputer i włączam komputer, a tu wyskakuje mi komunikat jakby nie było dysku zamontowanego... Wpiąłem pendrive i jak w morde strzelił odpala się clover i bootuje normalnie system. Dziwna sytuacja i nawet wszystkie pliki się pojawiły w EFI łącznie z config.plist

Wygląda to tak jakby Clover był zainstalowany na pendrive i żeby system ruszył musi być on wpięty. Jakaś porada i pomoc?
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Problem z config.plist i kext'ami do karty dźwiękowej

Post autor: Alpha01 »

Montujesz partycję EFI z dysku startowego/głównego i partycję EFI z USB a następnie kopiujesz folder EFI z EFI USB na EFI dysku startowego, tego z macOS.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
xBodzio23
rookie
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2020, 14:11

Re: Problem z config.plist i kext'ami do karty dźwiękowej

Post autor: xBodzio23 »

Alpha01 pisze: 17 wrz 2020, 15:10 Montujesz partycję EFI z dysku startowego/głównego i partycję EFI z USB a następnie kopiujesz folder EFI z EFI USB na EFI dysku startowego, tego z macOS.
Okej zrobiłem tak i działa.

Co do tematu to zainstalowalem kexty: Lilu,WhateverGreen i AppleALC.kext oraz skonfigurowałem config.plist według tego poradnika:https://poradniki.hackintosh-polska.pl/ ... html#basic Niestety dźwięk dalej nie dziala i system nie wykrywa moich słuchawek. Na obecna chwile muszę korzystać z głośnika przez bluetooth bo tak tylko działa dźwięk na tym hackintoshu.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Post autor: Alpha01 »

Nic nie mogę powiedzieć bez wglądu do EFI.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
xBodzio23
rookie
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2020, 14:11

Re:

Post autor: xBodzio23 »

Alpha01 pisze: 17 wrz 2020, 16:54 Nic nie mogę powiedzieć bez wglądu do EFI.
Mam wysłać tutaj config.plist czy cały plik EFI czy jak?
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Problem z config.plist i kext'ami do karty dźwiękowej

Post autor: Alpha01 »

Całe EFi w zip, na ufile.io przykładowo.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Problem z config.plist i kext'ami do karty dźwiękowej

Post autor: Alpha01 »

Zobacz no tą config.plist:
Załączniki
config.plist.zip
(6.18 KiB) Pobrany 106 razy
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ODPOWIEDZ