RADEON RX 5700 / XT

Instrukcje dotyczące konkretnych podzespołów.
Malarz
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 28 wrz 2020, 19:43

Re: RADEON RX 5700 / XT

Post autor: Malarz »

Po wielu bojach, prawie 2 miesiącach reklamowania w autoryzowanym serwisie MSI karty graficznej MSI Radeon 5700XT Gaming X udało się przekonać serwis, że jednak karta jest niesprawna! Na początku upierali się, że wszystkie test przechodzi, ale później zmienili zdanie i przy kolejnej prośbie o wydruk ekspertyzy z testów okazało się, że testy generowały jakieś błędy! W końcu wymienili w niej procesor i okazało się, że problemy zniknęły! Działa pod Cataliną, pod Windowsem, działa pod Big Sur w wersji beta i zadziałała pod Big Sur 11.0.1. Przyczyną wszystkich problemów, które opisywałem wyżej był procesor karty. Serwis nie chciał podać szczegółów, poinformował tylko o wymianie procesora. Jeśli więc przy reklamacji karty ktoś z Was będzie miał informacje, że karta jest sprawna i to tylko kwestia nie najlepiej napisanych sterowników - co ja usłyszałem wielokrotnie - proponuje nalegać na kolejne testowanie urządzenia z prośba o wydruki jakim testom i z jakim rezultatem była poddawana.

Zainstalowałem BIG SUR 11.0.1 - screeny w załączniku.
Usypianie i wybudzanie działa.
Jak to wygląda Waszym zdaniem? Jakim testom warto poddać komputer? Czy można jeszcze nad czymś popracować w konfiguracji? Uruchomiłem Adobe Premiere, After Effect, Photoshop, Final Cut i DaVinci Resolve bez kłopotów. Obciążyłem tylko raz komputer projektem w After Effect - nie było kłopotów, wiatraki karty weszły na większe obroty, ale naprawdę byłem zaskoczony tak wysoka kultura pracy, bałem się hałasu, ale to co usłyszałem baaaaardzo mnie satysfakcjonuje.

pozdrawiam
Załączniki
Luxmark.png
Luxmark.png (153.93 KiB) Przejrzano 2443 razy
grafika.png
grafika.png (24.6 KiB) Przejrzano 2443 razy
system.png
system.png (89.26 KiB) Przejrzano 2443 razy
Cyfrowy_Muffin
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2020, 19:44

Re: RADEON RX 5700 / XT

Post autor: Cyfrowy_Muffin »

Co zrobiłeś że masz obraz ?
Mam open core najnowszego.
Kupiłem rx5700 od asusa (ten z tubą)
I odpaliłem maca.
Na rx580 mam obraz w big sure 11.1
a po włożeniu rx5700 czarny ekran :(
Malarz
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 28 wrz 2020, 19:43

Re: RADEON RX 5700 / XT

Post autor: Malarz »

Jakie masz wpisy w Boot Argumentach? Wpisałeś tam: agdpmod=pikera?
Cyfrowy_Muffin
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2020, 19:44

Re: RADEON RX 5700 / XT

Post autor: Cyfrowy_Muffin »

wpisałem i działa :)
Zapomniałem zapisać efi przy dodawaniu tego.
Niestety wciąż mam problem z hibernacją... jak to naprawiłeś ?

tak wygląda moje EFI https://drive.google.com/file/d/1d64Xg1 ... sp=sharing
Teraz wpisałem to co napisałeś.
Malarz
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 28 wrz 2020, 19:43

Re: RADEON RX 5700 / XT

Post autor: Malarz »

Proponuję zainstalować Hackintool. Tam jest zakładka Power. Można wprowadzić poprawkę hibernacji.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: RADEON RX 5700 / XT

Post autor: Alpha01 »

Tu się okazało że MSI ma bug w VBIOS. Można naprawić poprzez wstrzyknięcie ATY,Rom#
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ODPOWIEDZ