3 laptopy - może któryś wystarczy?? :) Fujitsu LifeBook S751 i dwa HP.

Masz komputer na którym chcesz zainstalować macOS? Przymierzasz się do kupna nowych podzespołów? Szukasz porady? Chętnie pomożemy!
HackMac
rookie
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2021, 23:35

3 laptopy - może któryś wystarczy?? :) Fujitsu LifeBook S751 i dwa HP.

Post autor: HackMac »

Witam forum, mam do dyspozycji: Fujitsu LifeBook S751 (core i5, 8GB RAM oraz SSD, 14", DVD), HP Probook 6450b (Core i5, 4 GB RAM, SSD, 14", DVD) oraz już kompletny "złomik" HP 570 (Core 2 Duo, 2 GB RAM, Vista OS ;), HDD, 15.6", DVD).

Czy z któregoś z nich zrobię Hackintosha? Zależy mi na tych pierwszych dwóch, bo ten ostatni już dawno miałem wyrzucić na elektro-śmietnik.

Dzięki za porady!

Jeśli żaden nie nadaje się na Hackintosha, to bedę Was męczył w innym wątku pt. "KOMPUTER LENOVO M700 TINY I5" - chyba że coś ciekawszego jest za podobne pieniadze??

Dziękuję, HM

Jako poradnik - wybrałem ten (film z YT) https://litemint09.mystrikingly.com/ . Wydaje się być OK i na czasie (??).
Awatar użytkownika
Azteca
Mistrz
Posty: 257
Rejestracja: 13 cze 2020, 17:24

Re: 3 laptopy - może któryś wystarczy?? :) Fujitsu LifeBook S751 i dwa HP.

Post autor: Azteca »

Co do laptopów to powinieneś zawsze podać jaki to jest i5. Tylko Core i5 nic nie mówi. Jak dla mnie to wszystkie 3 są eksponatami muzealnymi. Niewiele będziesz miał z tym pociechy. Co do filmu to nic nie mogę powiedzieć, pewnie jest jakoś pomocny.
Osobiście raczej polecam poradniki twórców oprogramowania które tworzy hackintosha. Przykładowo tu tyczący się generacji Sandy Bridge: https://dortania.github.io/OpenCore-Ins ... ting-point
HackMac
rookie
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2021, 23:35

Re: 3 laptopy - może któryś wystarczy?? :) Fujitsu LifeBook S751 i dwa HP.

Post autor: HackMac »

Mój błąd, powinienem podać generację ich. Ale to już nie aktualne - idą do Koszalina.

W międzyczasie kupiłem mały PC (Lenovo) na Core i5 SkyLake (6. generacja). Będę czytał podany przez Ciebie poradnik...Jest on cholernie długi :) Albo takie pierwsze wrażenie odniosłem. Na YT gość w kwadrans instaluje / konfiguruje Hackintosha ( https://litemint09.mystrikingly.com/ ).
Awatar użytkownika
Azteca
Mistrz
Posty: 257
Rejestracja: 13 cze 2020, 17:24

Re: 3 laptopy - może któryś wystarczy?? :) Fujitsu LifeBook S751 i dwa HP.

Post autor: Azteca »

Hahaha. Hackintoshing nie jest dla niecierpliwych. Tyle już wiem z własnego doświadczenia.
Jak chcesz to testuj ten poradnik. Zobaczymy czy dobry.
HackMac
rookie
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2021, 23:35

Re: 3 laptopy - może któryś wystarczy?? :) Fujitsu LifeBook S751 i dwa HP.

Post autor: HackMac »

Na pewno masz rację, im więcej czytam tym głupszy jestem. Dortania to jest z tego co widzę, biblia użytkowników Hackintoshy.
Awatar użytkownika
Azteca
Mistrz
Posty: 257
Rejestracja: 13 cze 2020, 17:24

Re: 3 laptopy - może któryś wystarczy?? :) Fujitsu LifeBook S751 i dwa HP.

Post autor: Azteca »

Alleluja hackintosh! 🤪
ODPOWIEDZ