Są tu fachowcy od audio/video ?

Rozmowy o wszystkim i o niczym..
Awatar użytkownika
DŻON
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2022, 13:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Są tu fachowcy od audio/video ?

Post autor: DŻON »

Panowie, kilka razy użyłem SonyVegas i Premiere. Nigdy nie miałem potrzeby zabawy w montowanko. Nastały inne czasy, no i trzeba będzie nadrobić wiedzę. Raczej przyAdobe Premiere zostanę, nie lubię uczyć się kilka razy i zmieniać softu.
Poradźcie mi coś na temat:

1. konwersja różnych formatów video nagrywanych różnymi telefonami (jakość tylko od 3K 30fps w górę) do jednego, dobrego formatu w 3K oczywiście, zgodnego z większością sprzętu komputerowego. Chodzi mi, aby nie tracić jakości z nagrań.

2. łączenie krótkich filmów w całość

3. dodawania efektów przejść

4. dodawanie podkłądu audio

5. dodawanie prostych napisów

6. dodawanie do filmu obrazków (.png)

7. dodawanie ścieżek audio (mowa o języku, filmy maja być w kilku językach)

no i ostatnie, najcięższe:

8. szukam czegoś, co umie wykadrować z ujęcia wybraną część obrazu. Przyjmijmy, że film ma rozdzielczość 4K, chcę wykadrować z niego np. środek, obciąć boki, potem całość przekonwertować do 3K łącząc z innymi filmami 3K.

Od czego zacząć naukę?
Szkoda, że premiere jest tylko po angielsku.
HP Elitebook 820-G2 / i7-5600U / 16GB / ADATA SU900 / LiteON L8T-256L9G-HP / 12.5" IPS 1920x1080 / HD5500
Windows 8.1 Pro / ArchLinux / Mint Linux
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Są tu fachowcy od audio/video ?

Post autor: Alpha01 »

Większość wybierze Final Cut Pro albo darmowy DaVinci Resolve. Oba w języku systemu operacyjnego. Inna propozycja to iMovie od Apple.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ODPOWIEDZ