Problem z uśpieniem

Dyskusja, poradniki i specjalnie spreparowane instrukcje dla komputerów przenośnych.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Problem z uśpieniem

Post autor: Alpha01 »

Nie powinna, ponieważ jest w systemie wyłączona.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Szeryfuniu
rookie
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2022, 22:04

Re: Problem z uśpieniem

Post autor: Szeryfuniu »

Dokładnie, aczkolwiek pierwsze ciepło jakby dochodzi od jej strony, ale to może po prostu tak mózg interpretuje, gdy o tym myślimy :)
Nie wiem, może to DSDT patchowane da wtedy radę, ale sam już nie wiem i nie mam najmniejszego pomysłu.

Zastanawiam się dzisiaj czy systemu nie postawić na czysto, ale to pewnie nic nie da :(
Szeryfuniu
rookie
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2022, 22:04

Re: Problem z uśpieniem

Post autor: Szeryfuniu »

Próba podjęta patchowania DSDT.
Nie wiem, nie znam się aż tak, ale patch Fix_WAK_Arg 0 v2 powoduje, że po wybudzeniu, temperatury są ok, czyli działa jak przed uśpienim.
Nie zmienia to faktu, że nadal usypia się dłuuugo. Po zaaplikowaniu patcha nie działa touchpad, pewnie coś trzeba dodać, ale nie wiem już co, próbowałem co nieco z GPIO, I2C w nazwie ale nie przynosi rezultatów.

Czy byłby ktoś chętny mi pomóc z tym patchowaniem? :) Bo nie wiem, może mam coś zmienić w Opencore, albo jakiś kext dodać/usunąć?

Tak jeszcze zapytam, jak dodać jakieś świerze patche, bo w tym maciasl wydają się być mega stare, np płyty stacjonarne kończą się na Z97???
Laptopy na Lenovo y580? Przecież to stare jak diabli :)
ODPOWIEDZ