Stary macbook ma sens?

Dyskusja na temat sprzętu firmy Apple. Mac Pro, iMac, itd..
fibasko
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2022, 00:38

Stary macbook ma sens?

Post autor: fibasko »

Hej, witam wszystkich. :)

Powiedzcie mi czy stare macbooki z ogłoszeń OLX są legitne? Np. coś takiego:
https://www.olx.pl/d/oferta/apple-macbo ... derIndex=0

Jakie są konsekwencje zakupu takiego lapka? Może być zablokowany? Kradziony? Brak aktualizacji?

Nie używałem nigdy sprzętu od jabłka. Szukam czego prostego z do zadań domowych a przy okazji pomyślałem, że to może być dobry sposób na zapoznanie się z tym słynnym systemem i może w przyszłości całym ekosystemem?

Z góry dzięki za wyrozumiałość. :)
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Stary macbook ma sens?

Post autor: Alpha01 »

Trudno to ocenić, sprzedawca nie opisał tego laptopa w żaden sposób, więc nie można zidentyfikować która to generacja.
Konsekwencje? Czy może być zablokowany - raczej nie (najczęściej ma po prostu hasło, sprzedawca musi je podać), kradziony też może być, to należy wypytać. A aktualizacji z całą pewnością nie będzie miał, ponieważ system pozostał na High Sierra. Tak stary laptop może mieć zły stan baterii i ekranu, oraz stan SSD może być już end of life.
W zasadzie można mieć szczęście i długo jeszcze go używać, ale jednak ryzyko awarii jest spore. Sam mam jeszcze MBP z 2011, ale już bym tak starego nie kupił.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
fibasko
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2022, 00:38

Re: Stary macbook ma sens?

Post autor: fibasko »

Rozumiem. Dzięki za wyczerpującą wypowiedź.
ODPOWIEDZ