postawienie High sierra na Mac Pro początek 2008 (z El Capitan) prośba o pomoc

macOS High Sierra, macOS Sierra, macOS El Capitan, macOS Yosemite, macOS Mavericks, macOS Lion. Poradniki, instrukcje i dyskusje na temat instalacji.
Pafcio48
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2022, 19:17

postawienie High sierra na Mac Pro początek 2008 (z El Capitan) prośba o pomoc

Post autor: Pafcio48 »

cześć,

witam jako nowy użytkownik forum
i pozdrawiam.

Wszedłem w posiadanie wypasionego Mac Pro z początku 2008 ze świeżo postawionym El Capitan (bez karty wifi).

Żeby zainstalować na nim potrzebne programy potrzebuję go zhakować do systemu High Sierra (z obecnego El Capitan).
Wiem, że ten model dobrze znosi takie operacje.

Problem w tym, że system nie pozwala mi na uruchomienie High Sierra Patcher udostępniony przez dosdude1, mimo wyłączenia SIP. Nie znalazłem innych działających poradników/stron.

Jest to mój pierwszy MAC, ale jakoś sobie radzę, jest trochę w obsłudze podobny do Linuxa, jednak pewnie bez podprowadzenia za rączkę nie ruszę...

Bardzo proszę o poradę jak postawić przynajmniej system 10.13.

z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi,

pozdrawiam

Pafcio
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: postawienie High sierra na Mac Pro początek 2008 (z El Capitan) prośba o pomoc

Post autor: Alpha01 »

Witamy na forum!
Z tym że trafiłeś na forum hackintoshowe. Zajmujemy się tutaj sprzętem niewyprodukowanym przez Apple (najczęściej).
nie pozwala mi na uruchomienie High Sierra Patcher - A co mówi system?


Jeszcze jest jedna ciekawa metoda, niejaki dosdude1 też brał w tym udział.


Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Pafcio48
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2022, 19:17

Re: postawienie High sierra na Mac Pro początek 2008 (z El Capitan) prośba o pomoc

Post autor: Pafcio48 »

dzięki!
muszę się wgryźć
pozdrawiam
P
Pafcio48
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2022, 19:17

Re: postawienie High sierra na Mac Pro początek 2008 (z El Capitan) prośba o pomoc

Post autor: Pafcio48 »

Po konsultacji ze specjalistą zdecydowałem nie kontynuować tematu, serdeczne dzięki za wsparcie,
temat do zamknięcia
pozdrawiam
P
Zablokowany