Prośba o pomoc w instalacji karty AMD Radeon 5700 Series

macOS High Sierra, macOS Sierra, macOS El Capitan, macOS Yosemite, macOS Mavericks, macOS Lion. Poradniki, instrukcje i dyskusje na temat instalacji.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Prośba o pomoc w instalacji karty AMD Radeon 5700 Series

Post autor: Alpha01 »

OK, aktualizacja nie jest potrzebna. Masz w miarę nowy Clover: revision: 5098, który nawet na nowsze wersje macOS jest w porządku.
To jest Clover z wykorzystaniem funkcji OEM. Nie wiem po co ta komplikacja, masz tylko jedną konfigurację sprzętową przecież.

OK co jest nietypowe, to masz w OEM/P7P55 LX/kexts/10.11 dwa kexty niewiadomego pochodzenia AMDRadeonAccelerator.kext i ATI5000Controller.kext. Po co one?

Nie wiem, ty zrobiłeś ten folder OEM?
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
jack2020
rookie
Posty: 39
Rejestracja: 02 mar 2022, 20:33

Re: Prośba o pomoc w instalacji karty AMD Radeon 5700 Series

Post autor: jack2020 »

Nie. W ogóle to korzystałem z bootxclover ze strony https://hamac.pl/forum/86-unibootx-clov ... r-hamacpl/
To był jedyny który dla mnie był prosty i się zbootowal. Próbowałem z Open Core ale mi nie poszedł. Nie wiem dlaczego. Może coś źle zrobiłem.
A te kexty to też był mój wymysł. Pomyślałem że jeśli mam taką kartę to muszę zainstalować kexty do niej.
Czyli co? Wywalić je? Jeśli to nic nie zmieni to może zainstalować Sierrę tak jak wspominałeś wcześniej?

Jeśli by zainstalować Sierrę to na czysto czy może da się uaktualnić?
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Prośba o pomoc w instalacji karty AMD Radeon 5700 Series

Post autor: Alpha01 »

Te kexty są niepotrzebne, ponieważ twój El Capitan już je ma. Sierra jest na tak stary komputer właściwie odpowiednia.
Z tym że musisz wiedzieć że sam zgaduję. Twój sprzęt jest z czasu sprzed moich zainteresowań hackintoshem. Dla mnie to antyk, hahah
Niestety nasze forum jest niewielkie i wątpię że zjawi się ktoś kto ci pomoże, kto ma doświadczenia z takim sprzętem. Myślę że ten "hamak" ma nieco więcej do powiedzenia, skoro stamtąd masz ten bootloader. ;)
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
jack2020
rookie
Posty: 39
Rejestracja: 02 mar 2022, 20:33

Re: Prośba o pomoc w instalacji karty AMD Radeon 5700 Series

Post autor: jack2020 »

No właśnie że z hamaka jeszcze nikt się nie odezwał. Mam stamtąd tylko bootloader. A ja teraz po raz pierwszy zainteresowałem się hackintoshem.
Jakieś 10 lat temu, kiedy kupowałem ten sprzęt, kuzyn mnie namówił żeby zainstalować iAtkosa. Wszystko zrobił super. Ten komp działał bez problemów. Kuzyn niestety zmarł. A mnie się zachciało uaktualnić system... i tutaj się zaskoczyłem :) Karta przestała działać a później padł dysk.
Dopiero po tych latach powiedziałem sobie, dlaczego by nie zrobić tego "prawie" samemu? Tym bardziej że wiem, że ten sprzęt działał z Mackiem. Jeszcze specjalnie wtedy wymienialiśmy na tą kartę, bo ta poprzednia nie działała.
Ja jestem laikiem w tych sprawach, wiele pojęć jest dla mnie niezrozumiałych. A jak już wchodzi w grę jakiś kod, to wtedy szukam poradników. Szukam na forach itd. Po raz pierwszy odezwałem się, bo widzę że moje możliwości aby samemu zainstalować os x powoli się kończą.
Ty się odezwałeś i za to jeszcze raz Ci dziękuję.

Jeśli chodzi o sprzęt to fakt że jest stary, ale ...... :)
Ty wiesz jak to ustrojstwo chodzi?! Ja pracuję tylko przy 2D - Photoshop, Ilustrator, In Design. Nie gram w gry gdzie trzeba niewiadomo jakiej mocy.
To mi wystarczy.

Jak zaczynałem instalowanie to oprócz iAtkosa, zainstalowałem też High Sierrę. Myślałem że może coś się zmieni ale nie. Pomyślałem że starsze może cuś ... ale też nie.

Powiedz mi jeszcze jak poprawnie odinstalować kexty? Czy je się poprostu wywala do kosza i restartuje?
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Prośba o pomoc w instalacji karty AMD Radeon 5700 Series

Post autor: Alpha01 »

W przypadku kextów jakie zawiera Clover to tak. Wystarczy wrzucić do kosza i dla pewności kosz opróżnić.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
jack2020
rookie
Posty: 39
Rejestracja: 02 mar 2022, 20:33

Re: Prośba o pomoc w instalacji karty AMD Radeon 5700 Series

Post autor: jack2020 »

Ok. Dzisiaj będę próbował zainstalować Sierrę
jack2020
rookie
Posty: 39
Rejestracja: 02 mar 2022, 20:33

Re: Prośba o pomoc w instalacji karty AMD Radeon 5700 Series

Post autor: jack2020 »

Witam
Zainstalowałem Sierrę jako aktualizację. Niestety nie dało to rezultanu jeśli chodzi o kartę.
Jedyne co zauważyłem to podczas instalacji instalator pracował na pełnym ekranie. Tak jakby w tym czasie była normalna rozdzielczość.
Jednak po skończeniu instalacji, kiedy komputer został zrestartowany i zbotował się przez Clovera, wszystko wróciło do tzw. "normy".

Nawet znalazłem na tym forum prawie identyczną historię i karta zaczęła działać.
https://www.tonymacx86.com/threads/solv ... 50.211747/

Czy byłbyś taki uprzejmy i pomógł mi to skonfigurować? Nie mam pomysłu gdzie jeszcze można pozmieniać.
Na innym forum pisało że były problemy z tymi kartami, i że zmieniano coś w plikach w library/extensions.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Prośba o pomoc w instalacji karty AMD Radeon 5700 Series

Post autor: Alpha01 »

Na tej stronie jaką podlinkowałeś nie ma nic nowego. Jest to dokładnie to co już ja proponowałem. Przejrzyj te screenshot. Jest tam parę rzeczy które ty masz do usunięcia z config.plist. O tym też wspomniałem.
Poza tym uprościł bym bootloader i zrezygnował z OEM.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
jack2020
rookie
Posty: 39
Rejestracja: 02 mar 2022, 20:33

Re: Prośba o pomoc w instalacji karty AMD Radeon 5700 Series

Post autor: jack2020 »

Przeglądałem te screenshoty i oczywiście czegoś musiałem nie zauważyć. Ok, to jest dobra wiadomość. Dzięki, próbuję dalej.

Pozdrawiam
jack2020
rookie
Posty: 39
Rejestracja: 02 mar 2022, 20:33

Re: Prośba o pomoc w instalacji karty AMD Radeon 5700 Series

Post autor: jack2020 »

Witam
Niestety do tej pory nic właściwie się nie zmieniło. Wyczytałem na forach że aby karta dziłała, powinny być prawidłowo przypisane pliki dsdt do tej karty. Nie wiem jak się do tego zabrać, gdzie szukać. To samo tyczy się bufora ramki. Też kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać.
Przewodniki które do tej pory znalazłem to ogólne przewodniki które nie mówią za wiele.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ