Problem z baterią Monterey

Poradniki, instrukcje i dyskusja na temat instalacji macOS 12 Monterey na komputerze PC.
Constantine
rookie
Posty: 32
Rejestracja: 02 maja 2020, 16:23

Problem z baterią Monterey

Post autor: Constantine »

Zauważyłem, że odkąd mam Monterey system mocno drenuje moją baterie. Procent schodzi dosłownie w ciągu 1 minuty albo nawet szybciej. Poprzednio nie miałem tego problemu. Zrobiłem na nowo zrzut DTST i SSDT-HPET z irq. Zaznaczam że nie zrzuciałem EC ale wiem że jest nie potrzebny w konfiguracji lapka. W dodatku mam najnowszy OC 0.7.9, i kext SMC battery i CPUFriend. Zupełenie nie wiem co jest grane. W sekcji zasilanie wszystkie informacje o baterii są ok także myślę że chodzi o zarządzanie energią i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Juz nie mam pomysłów. Szukałem na zagranicznych forach o CPUDataProvider? Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać. Mój procek to i5 8265U
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Problem z baterią Monterey

Post autor: Alpha01 »

Na Monterey jeszcze nie wszystko jest doszlifowane.
Ale być może to efekt poupdatowy? Przez pewien czas po update komp ma więcej do roboty.
Sprawdź sobie jak taktuje ten laptop przy pomocy... powiedzmy Intel Power Gadget i jaki procent procesora wykorzystują w danym momencie aplikacje. Może jakiś program wpadł w amok.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ODPOWIEDZ