Mavericks na A1207

macOS High Sierra, macOS Sierra, macOS El Capitan, macOS Yosemite, macOS Mavericks, macOS Lion. Poradniki, instrukcje i dyskusje na temat instalacji.
telfix
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2022, 21:50

Mavericks na A1207

Post autor: telfix »

Witam szanownych forumowiczów.
Jak w opisie. Posadam stari iMac A1207 w którym podniesiony został już firmware i w pełni obsługuje 4GB RAM. Podmieniłem już CPU do wyższego modelu C2D. Rok temu w czasie rozwijającej się pandemii postanowiłem trochę go podleczyć podnosząc system z wersji 10.7.5 do jak najnowszej. Okazało się, że była możliwość podniesienia systemu płatnie do wersji prawdodpobnie Maveriicks by nadawał się jeszcze do podstawowego użytkowania (pliki, zdjęcia, poczta, net, YT, etc). Wiadomo, ten stary system na zbyt wiele nie pozwala. Zakupiłem wydawało mi się licencję w Appstore i temat trochę przycichł. Ostatnio chciałem odświeżyć temat i zaskoczenie, ni jak nie wiem jak się do tego zabrać. Otrzymałem kod uprawniający do zakup licencji lub jej aktywacji ale nikt nie wie jak to zrobić. Skontaktowałem się z pomocą techniczna Apple ale po kilku przekierowań od jednego specjalisty do kolejnego nie nie był mi w stanie pomóc co z tym mam zrobić i jak. Każda z rozmów zawsze coś wniosła do sprawny ale jej nie rozwiązała. Postanowiłem szukać pomocy gdzie indziej i trafiłem tutaj. Z tego co mi wiadomo, ten model iMac'a wspiera sprzętowo Mavericks'a choć Support temu teraz zaprzecza. Hm.. Co mogę zrobić by ożywić ten sprzęcik.
Awatar użytkownika
Alpha01
Posty: 3316
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Mavericks na A1207

Post autor: Alpha01 »

Witamy na forum!
To jest co prawda forum hackintoshowe, ale czasami faktycznie pojawia się problem oryginalnego maca.

Ten iMac, i należy podkreślić że jest to model z 2007 można oficjalnie updatować do Mac OS X 10.7.5, nie nowszego.
Miał tak czy siak możliwość użytkowania do 4GB RAM bez potrzeby zmiany firmware.
(Firmware zawsze jest odnawiane przy instalacji nowszego systemu).
Być może da radę nawet 2 x 4GB. Kto wie.
Pomoc techniczna Apple nie pomoże Ci przy instalacji OS X 10.9: Mavericks, ten system po prostu nie jest już oferowany przez Apple i przez nich nie udostępniony dla tego modelu iMac-a.

Jest jednak pewna możliwość modernizacji. Pod 1 warunkiem. Ten podmieniony procesor musiał by być modelem "Penryn" - jak Core 2 Duo T9300, a nie Merom. Taniej można dostać Core 2 Duo T8300.
Wtedy można próbować metodę z tej strony:
http://dosdude1.com/sierrapatch.html
I nawet nowszy system, jak Sierra (pod warunkiem że ma jeszcze driver karty graficznej), którą można jeszcze ściągnąć pod:
http://updates-http.cdn-apple.com/2019/ ... tallOS.dmg
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, SAPPHIRE RX 570 NITRO+, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ODPOWIEDZ