Mojave do Monterey - możliwe?

Poradniki, instrukcje i dyskusja na temat instalacji macOS 10.14 Mojave na komputerze PC.
Voitus
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2022, 12:44

Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Voitus »

Hej,

Od 2 lat używam Hackintosha z Mojave 10.14.5 na Clover. Procesor i9 z kartą Radeon RX Vega 56.
Czy jest możliwy upgrade bezpośrednio do Monterey? Ktoś próbował?

Z góry dziękuję za info.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Alpha01 »

Witamy na forum!
Naturalnie że tak. Jednakże będziesz musiał aktualizować Clovera do najnowszej wersji, albo najlepiej przejść na OpenCore.
Przed zabawą porobić sobie klony dysku na którym jest macOS i partycja i EFI. To znaczy klon który wystartuje samodzielnie, jeśli obecna partycja po update nie zadziała.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Voitus
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2022, 12:44

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Voitus »

Cześć,

Zabrałem się za update. Zrobiłem klona przez CCC na drugi identyczny dysk. Zrobiłem update clover, ale teraz nie na etapie clover boot loader wyskakuje komunikat, że brak plist... i się nie bootuje z żadnego dysku. Coś nawywijałem chyba. Mogę wchodzić do konfiguracji clovera, ale nie wiem jak to naprawić. Czy coś da się z tym zrobić?

Dzięki
Awatar użytkownika
Azteca
Mistrz
Posty: 257
Rejestracja: 13 cze 2020, 17:24

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Azteca »

"Porobić sobie klony dysku na którym jest macOS i partycja EFI"- zrobiłeś sobie klona EFI na sklonowanzm przez CCC dysku?
Voitus
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2022, 12:44

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Voitus »

Azteca pisze: 23 sty 2022, 14:54 "Porobić sobie klony dysku na którym jest macOS i partycja EFI"- zrobiłeś sobie klona EFI na sklonowanzm przez CCC dysku?
Chyba nie... w wyborze dysku z poziomu bios jest tylko jeden EFI. :(
Awatar użytkownika
Azteca
Mistrz
Posty: 257
Rejestracja: 13 cze 2020, 17:24

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Azteca »

No to masz jeszcze USB sticka z instalacji co?
Voitus
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2022, 12:44

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Voitus »

Azteca pisze: 23 sty 2022, 15:12 No to masz jeszcze USB sticka z instalacji co?
Więc ten tego... nie mam. Chyba pozostaje przeinstalować na czysto.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Alpha01 »

Jeśli updatowałeś Clovera z instalatora, to powinien on zrobić kopię EFI na dysku. Wystarczy ją wydobyć i wkopiować na dysk EFI. Można to z Windows zrobić albo z LinuxLive USB. Nowa instalacja nie jest potrzebna, co potrzebne to działający bootloader.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Voitus
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2022, 12:44

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Voitus »

Alpha01 pisze: 23 sty 2022, 17:59 Jeśli updatowałeś Clovera z instalatora, to powinien on zrobić kopię EFI na dysku. Wystarczy ją wydobyć i wkopiować na dysk EFI. Można to z Windows zrobić albo z LinuxLive USB. Nowa instalacja nie jest potrzebna, co potrzebne to działający bootloader.
Alpha01, jesteś nieocenioną skarbnicą wiedzy, latarnią prowadzącą maluczkich poprzez mgły i bezkres informatycznych terra incognita. Zaglądam już do partycji EFI z poziomu linuxmint na usb. Teraz jeszcze tylko jak zamontować dysk apfs...

Update:
Zastąpiłem EFI innym, z praktycznie identycznej konfiguracji na tonymac. Wystartowało!!!!
Voitus
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2022, 12:44

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Voitus »

Alpha01 pisze: 23 sty 2022, 17:59 Jeśli updatowałeś Clovera z instalatora, to powinien on zrobić kopię EFI na dysku. Wystarczy ją wydobyć i wkopiować na dysk EFI. Można to z Windows zrobić albo z LinuxLive USB. Nowa instalacja nie jest potrzebna, co potrzebne to działający bootloader.
Nadal sukces połowiczny, odzyskałem poprzednią konfigurację, ale za diabła nie mogę osiągnąć sukcesu w update clovera. Smbios efiversion older then default, a po zmianie na nowszy wyłącza się po wyborze dysku bottowania... :-(
Zablokowany