Mojave do Monterey - możliwe?

Poradniki, instrukcje i dyskusja na temat instalacji macOS 10.14 Mojave na komputerze PC.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Alpha01 »

Tylko się przesadnie nie ciesz, zawsze może się nie udać. :lol:
Tu ta EFI:
https://easyupload.io/fyxy0b
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Voitus
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2022, 12:44

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Voitus »

Wystartowałem, splunąłem przez lewę ramię, wdusiłem enter - wyskakuje znak zakazu :-(
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Alpha01 »

Podmień tą config i koniecznie zrób reset NVRAM.
config.plist.zip
(5.78 KiB) Pobrany 114 razy
Jeśli dalej nie pójdzie trzeba aktywować verbose i dołożyć ten twój USB-mapping kext. A odjąć SSDT-UIAC.aml z ACPI.
Przetestuj inne gniazdo USB.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Voitus
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2022, 12:44

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Voitus »

Po podmianie config rozpoczyna się instalacja, ale domaga się włączenia magic mouse i keyboard! klawiatura i mysz po usb w różnych slotach nie załatwiają sprawy. Co ciekawe mogę zbootować dotychczasową instalację mojave na tym EFI tyle, że programy krzyczą że brak klucza (default folder, little snitch).
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Alpha01 »

Tak jak się obawiałem najprawdopodobniej nie działa regulacja USB, czyli mapping. Dołożyłem SSDT-UIAC.aml, jaki wydawał mi się poprawny, ale jak widać nie działa z Monterey. Ale jeśli wchodzisz do Majave to nie jest problem wygenerowanie takiego kext-a w Hackintool, guides jest w sieci cała masa. Jedynie parę zmian w config.plist trzeba na czas generowania tego kexta zrobić. Taki kext może w łatwy sposób jedynie ten wykonać, kto ma taką płytę główną, jaka będzie używana w hackintoshu.

Co do drugiego problemu, to wpisałem dane twojego hacka z config Clovera, jaką tu podesłałeś i adres MAC. Czy były to te same dane jakie użyłeś podczas instalacji tych programów? Jeśli inne to programy myślą, że są na innym komputerze. Z tym że jeśli je kupiłeś to nie będzie problemu. Nie będzie też Mail działać i trzeba będzie accounty odnowić.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Voitus
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2022, 12:44

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Voitus »

Alpha01 pisze: 27 sty 2022, 10:08 Tak jak się obawiałem najprawdopodobniej nie działa regulacja USB
Kochany Alpha01 - udało się. Po walkach pobrałem EFI zrobiony na praktycznie identycznym sprzęcie. Nie udawało się zrobić update, ale poszła nowa instalacja na sformatowanym dysku. Pod koniec wybrałem migrację z kopii wykonanej CCC, parę aktualizacji apek, i działa!!!!. Dziękuję bardzo, życzę wszelkiego szczęścia, pomyślności itp.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Mojave do Monterey - możliwe?

Post autor: Alpha01 »

Jak masz czas to porównaj co jest inaczej na EFI która dała radę. Było by dobrze wiedzieć dlaczego.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Zablokowany