Lenovo m72e Tiny

Masz komputer na którym chcesz zainstalować macOS? Przymierzasz się do kupna nowych podzespołów? Szukasz porady? Chętnie pomożemy!
mikolaj.b
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2022, 12:12

Lenovo m72e Tiny

Post autor: mikolaj.b »

Witam. Czy mieliście doświadczenie w tworzeniu hackintosha na infrastrukturze tego PC? Dodam że w moim zestawie znajduje się procesor i5-2500t. Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3653
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Lenovo m72e Tiny

Post autor: Alpha01 »

Witam!
Dla mnie osobiście sprawa jest nieopłacalna, ponieważ ta stara technika wymaga więcej wkładu pracy jak najnowszy sprzęt na rynku.
Gdyby dało się podmienić procesor na powiedzmy i5 3475s, to wyglądało by to już lepiej. Poza tym nie podałeś ile RAMu ma ten komputer. Dla macOS minimum to 8 GB. Prawdopodobnie wymaga też użycia jakiejś starszej wersji macOS jak High Sierra.
Jeśli szukałeś już wskazówek w sieci to wiesz jak mało o tym mamy informacji. Nie wiemy co oferuje BIOS. Inna sprawa że hackintoshy z i5-2500 jest już sporo, nieco mniej z literką T. Najczęściej jednak są podrasowane kartą graficzną (jak RX 460-480, RX 560-580), ponieważ ta na procesorze jest do niczego obecnie.

Pomimo to jak chcesz możesz spróbować. Z tym że liczyć się trzeba z początkowym niepowodzeniem i licznymi próbami startu/instalacji.
Mogę pomóc w tworzeniu EFI, jednakże i ja mam z tym trudności ponieważ nie miałem z tą generacją do czynienia, jest starsza jak moje doświadczenia z hackintoshami.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
mikolaj.b
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2022, 12:12

Re: Lenovo m72e Tiny

Post autor: mikolaj.b »

Ram łącznie będzie 8/12. Gdzieś znalazłem zagraniczny materiał o stawianiu hackintosha na tym Lenovo tylko pewnie wszystko jest kwestią i tak innych podzespołów. Ja narazie raczkuje w temacie hackintoshów.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3653
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Lenovo m72e Tiny

Post autor: Alpha01 »

Jest OK, gdzieś trzeba zacząć. Tylko by ten materiał nie był zbyt stary.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ODPOWIEDZ