jak wyłączyć karte graficzną

Dyskusja, poradniki i specjalnie spreparowane instrukcje dla komputerów stacjonarnych.
radek
rookie
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2021, 15:07

jak wyłączyć karte graficzną

Post autor: radek »

witam,
jakiś czas temu zainstalowałem mac os catalina. Mój sprzęt to gtx 1080 i i7 7700k. Na kartę graficzną nvidi oczywiście nie ma sterowników. Na szczęście mam zintegrowaną grafikę intel hd 630 która działa bez błędu. Wszystko poustawiałem i działa jak należy w samym Macu jednak mam jeden problem. Na tym samym komputerze mam windowsa + maca i chciał bym się przełączać między nimi, jednak wtedy musze wyjmować kartę graficzną z komputera bo inaczej mac się odpala na nvidi nawet jak monitor jest podpięty pod integre. Da się jakoś ustawić to w cloverze? Albo jakiś inny sposób. Dodam jeszcze że w biosie nie widziałem opcji wybrania samej integry jedynie sama nvidia albo nvidia + integra.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: jak wyłączyć karte graficzną

Post autor: Alpha01 »

Witamy na forum!

Polecił bym stronę Dortania:
https://dortania.github.io/OpenCore-Ins ... spoof.html

Wszystkie 3 metody można wykorzystać w Clover. Ostatnia wymaga jedynie sprawdzenia czy path się zgadza i kompilacji SSDT.
Metoda na SSDT działa tylko na macOS i Windows nadal widzi GeForce .
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
radek
rookie
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2021, 15:07

Re: jak wyłączyć karte graficzną

Post autor: radek »

Spróbowałem na początku od dodania parametru -wegnoegpu i działać działa ale są z nim problemy. Pierwszy problem to taki, mam 2 monitory po podłączeniu jednego do Integry działa ale drugi który podpięty jest do nvidi pokazuję cały czas logo apple i pasek wczytywania systemu, a po podpięciu 2 monitorów do Integry (wpięte są równocześnie do nvidi) jest cały czas na jednym monitorze logo apple z paskiem wczytywania na drugim monitorze brak obrazu. Drugi problem to taki że po podłączeniu tylko jednego monitora do Integry kiedy mam obraz to wywalają mi artefakty na razie zaobserwowałem to tylko w Spotify dołącze screena. Kiedy wyciągam karte graficzną z komputera i odpalam na 2 monitorach wszystko działa bez problemu. Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim? Spróbuje jeszcze pozostałych 2 metod.
https://imgur.com/gukRHWC - link do screena z artefaktami (nie dodałem na forum ponieważ plik był za duży)
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: jak wyłączyć karte graficzną

Post autor: Alpha01 »

No widzisz, nie opisałeś dokładnie sytuacji. Masz trochę pokomplikowany setup, wychodziłem z założenia że masz 1 monitor. I chcesz by oba działały na macOS i Windows?
Gdyby nie ceny polecił bym kupno RX 570 albo innej od AMD, wtedy nie było by zbędnego szpagatu.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
radek
rookie
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2021, 15:07

Re: jak wyłączyć karte graficzną

Post autor: radek »

Ten komputer i tak był budowany na windowsa kilka lat temu wtedy jeszcze nie myślałem o hackintoshu. Problemu dużego nie ma ponieważ to na windowsie są mi potrzebne 2 monitory na mac osie spokojnie wystarczy jeden. Na tym jednym wszystko działa spoko jest pełna rozdzielczość i akceleracja tylko nie wiem o co chodzi z tymi artefaktami co wcześniej dałem screena, to też przez to że mam 2 monitory?
radek
rookie
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2021, 15:07

Re: jak wyłączyć karte graficzną

Post autor: radek »

Zaraz sprawdze czy artefakty występują jak bede miał podpięty tylko jeden monitor, ale i tak dużo mi to pomogło nawet z tymi artefaktami jak na razie występującymi tylko w spotify da się korzystać z maca osa. Zawsze to wygodniejsze niż wyciąganie karty. Jak nie masz pomysłu co z tym zrobić to i tak dziękuję za pomoc jest lepiej niż było.
radek
rookie
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2021, 15:07

Re: jak wyłączyć karte graficzną

Post autor: radek »

Mam teraz podłączony tylko jeden monitor i problem w Spotify występuje dalej dlatego może to jest problem tej aplikacji a nie samej grafiki. Co jeszcze do samego podłączenia monitorów dobrze rozumiem? Mam podłączony monitor jednocześnie do nvidi i Integry i tylko na monitorze zmieniam wejście. Tak ma być? czy coś źle robie.
Awatar użytkownika
Azteca
Mistrz
Posty: 255
Rejestracja: 13 cze 2020, 17:24

Re: jak wyłączyć karte graficzną

Post autor: Azteca »

Tak powinno być. Częste grzebanie przy wtyczkach kiedyś spowoduje awarię.
ODPOWIEDZ