ThinkPad T440 - nie działa WiFi na BigSur

Poradniki, instrukcje i dyskusja na temat instalacji macOS 11 Big Sur na komputerze PC.
michausz98
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2021, 22:19

ThinkPad T440 - nie działa WiFi na BigSur

Post autor: michausz98 »

Hej, zrobiłem hacka na T440 wg. Tego poradnika:
https://github.com/Sniki/Lenovo-Thinkpad-T440

Pobrałem obraz Olarilla Big Sur, wypaliłem przez balenaetcher, plista i całe EFI wziąłem z linka powyżej, wygenerowałem serial na MacBookPro11,1 tak jak tam było. System instaluje się bez problemów, działa wszystko poza WiFi - w tym EFI jest kext Airportitlwm ale on nie działa, wifi wykrywa sieć ale nie da się połączyć. Tj cały czas prosi o hasło mimo ze na 100% jest dobre. Wifi zadziałało mi raz, bo po pierwszej instalacji nie działało Wifi i BT, okazało się ze to wina pozostałości EFI z Windowsa, sformatowałem pod linuxem dyski w GParted i poszło, wifi zaczęło działać ale po restarcie lapka już przestało. Po kolejnych 3 instalacjach, innym EFI z różnych źródeł dalej nie działało. Zrobiłem jeszcze raz wszystko od nowa wypalenie obrazu, EFI od snikiego, generowanie serialu i instalacja. BT działa ale z wifi wciąż ten sam problem. Co ciekawe podobny problem miałem z wifi pod Ubuntu 20.04 i Linuxie Mint, na innych dystrybucjach wszystko działa, pod windowsem tez. Co może być nie tak? Miał ktoś taki problem i go rozwiązał?

Moja specyfikacja:
I5 4300u
8GB RAM
Grafika integra
Wifi AC7260 Intel
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: ThinkPad T440 - nie działa WiFi na BigSur

Post autor: Alpha01 »

Przestaw na NO kexty AirportItlwm-Catalina.kext i AirportItlwm-Mojave.kext w config.plist
Enabled. Boolean. NO.

Zostaw tylko AirportItlwm-BigSur.kext na Yes.


Acha i nie ściągaj sobie systemów z niepewnych źródeł, przecież można bezpośrednio z serwera Apple. Opis na stronie Dortania.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
michausz98
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2021, 22:19

Re: ThinkPad T440 - nie działa WiFi na BigSur

Post autor: michausz98 »

Niestety nie pomogło, czy może być jakaś wina tego ze wersje BIOSu mam 2.29 a najnowsza to 2.54 może to mieć znaczenie?
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: ThinkPad T440 - nie działa WiFi na BigSur

Post autor: Alpha01 »

Raczej nie.
Błąd będzie w konfiguracji albo coś z AirportItlwm-BigSur.kext. Nie znam tego osobiście.
Wywal z DeviceProperties >> Add >> #PciRoot(0x0)/Pci(0x1c,0x1)/Pci(0x0,0x0)

Skasuj wszystkie kexty karty Broadcom (Brcm + AirportBrcmFixup.kext)
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
michausz98
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2021, 22:19

Re: ThinkPad T440 - nie działa WiFi na BigSur

Post autor: michausz98 »

Zrobiłem to co napisałeś wyżej, podegrałem EFI ale dalej zero poprawy. BT cały czas działa, dodatkowo podmieniłem ten kext Airportitlwm-BigSur na ten z oficjalnej "dystrybucji" https://openintelwireless.github.io/itlwm/ ale dalej nic :( powoli się poddaje...
Awatar użytkownika
JMarcin
rookie
Posty: 31
Rejestracja: 15 maja 2021, 21:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ThinkPad T440 - nie działa WiFi na BigSur

Post autor: JMarcin »

michausz98 pisze: 01 lis 2021, 12:12 Zrobiłem to co napisałeś wyżej, podegrałem EFI ale dalej zero poprawy. BT cały czas działa, dodatkowo podmieniłem ten kext Airportitlwm-BigSur na ten z oficjalnej "dystrybucji" https://openintelwireless.github.io/itlwm/ ale dalej nic :( powoli się poddaje...
Całkiem "przed chwilą" skończyłem mojego T430S na Big Sur i też w trakcie prac próbowałem dopasować ten config z linku który podałeś. Nic to nie dało, moja rada to napisz config od nowa wg poradnika Dortania, sterownik do wifi ściągnij stąd : https://github.com/OpenIntelWireless/it ... r.kext.zip

Na moim laptopie działa bezproblemowo, mała uwaga - ustaw i wygeneruj numery dlla MacBookPro11,2
--------------------------------------------------------------
MacOS 11.2.3 Big Sur @ ThinkPad T430s
ODPOWIEDZ