Problem z uruchamianiem po konfiguracji systemu | OC

Dyskusja, poradniki i specjalnie spreparowane instrukcje dla komputerów przenośnych.
Awatar użytkownika
huadgal
rookie
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2020, 23:34
Lokalizacja: Mia100 Kamienic
Kontakt:

Problem z uruchamianiem po konfiguracji systemu | OC

Post autor: huadgal »

Dobry wieczór,
Po kilku miesiącach zmian doprowadziłem swojego laptopa do ładu na Catalinie jednak świecące na czerwono powiadomienie i chęci zmian skusiły mnie do aktualizacji. Po kilku próbach instalacji z różnymi modyfikacjami mojego EFI, BigSur'a odpuściłem, aż kilka dni temu zorientowałem się, że w sieci zaistniały już gotowe konfiguracje pod mój model Lenovo.
Wczoraj rano stworzyłem nowego Pendrive'a metodą z Windows'a i po kilku godzinach miałem zaktualizowanego Hackintosha jednak uznałem, że dokonam formatu dysku, a jako, że nie posiadałem punktu przywracania, partycję sformatowałem z Windowsa.
Po restarcie laptopa okazało się, że pendrive, który wcześniej pozwolił mi na aktualizację systemu nie był wykrywany. Po kilku próbach skorzystałem z poradnika wykorzystującego BootUtility używając pliku .dmg z obrazem BigSur'a. System udało się zainstalować jednak po zakończeniu konfiguracji, podczas próby restartu pojawił się niespotykany wcześniej problem, a mianowicie po wybraniu w OC macOS'a widzę czarny ekran, a następnie system się restartuje i ponownie wyświetla planszę wyboru.
Zrobiłem reinstalację i na starym EFI ponownie zainstalowałem Catalinę, jednak i ona miała ten sam problem - nie dało się jej uruchomić.
W międzyczasie nie ruszałem BIOS'a.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Lenovo Idepad 320-15IKB | OC | macOS Big Sur 11.4
Intel Core i5-7200U | Intel HD 620 | 4GB + 16GB (2133 MHz) | Elean Trackpad
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Problem z uruchamianiem po konfiguracji systemu | OC

Post autor: Alpha01 »

Na podstawie tych informacji trudno powiedzieć co się stało.
Może zaczniesz od początku? Zresetujesz BIOS. nastawisz go jeszcze raz:

"Configuration" SATA Controller Mode to AHCI, HotKey Mode to Enabled.
"Security" Intel Platform Trust Technology to Disabled, Intel SGX to Disabled, Secure Boot to Disabled.
"Boot" Boot Mode to UEFI,Fast Boot to Disabled, USB Boot to Enabled.
"Exit" OS Optimized Defaults to Disabled.

Usuniesz dysk z Windowsem i pozostawisz jedynie ten dla macOS jeśli się da.
Po starcie OC robisz clean Nvram.
Ale pewnie masz błąd w konfiguracji OC...
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
Awatar użytkownika
huadgal
rookie
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2020, 23:34
Lokalizacja: Mia100 Kamienic
Kontakt:

Re: Problem z uruchamianiem po konfiguracji systemu | OC

Post autor: huadgal »

BIOS posiadał odpowiednią konfigurację, ale coś mnie tknęło i zorientowałem się, że w moim EFI nie przewidziałem FileVault'a, wykonałem nową instalację, bo on sam był mi nie potrzebny i laptop działa poprawnie tylko przestały działać KEXTy na RTL8111 oraz na USB, które przy poprzedniej instalacji pracowały bez zarzutu.
Lenovo Idepad 320-15IKB | OC | macOS Big Sur 11.4
Intel Core i5-7200U | Intel HD 620 | 4GB + 16GB (2133 MHz) | Elean Trackpad
Krystian89
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2021, 21:59

Re: Problem z uruchamianiem po konfiguracji systemu | OC

Post autor: Krystian89 »

huadgal pisze: 27 maja 2021, 12:23 BIOS posiadał odpowiednią konfigurację, ale coś mnie tknęło i zorientowałem się, że w moim EFI nie przewidziałem FileVault'a, wykonałem nową instalację, bo on sam był mi nie potrzebny i laptop działa poprawnie tylko przestały działać KEXTy na RTL8111 oraz na USB, które przy poprzedniej instalacji pracowały bez zarzutu.
Spruboj to samo z OC Gen X sam sie bylem zirytowany ze taka configuracja dziala lepiej niz taka co sie w niej dlubie i potem OC configurator dodaj co potrzebne
ODPOWIEDZ