Adapter PCI na M2 (Airport BCM94360CS2)

Dyskusja, poradniki i specjalnie spreparowane instrukcje dla komputerów przenośnych.
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Adapter PCI na M2 (Airport BCM94360CS2)

Post autor: Alpha01 »

Zobacz jeszcze raz:
https://ufile.io/tov3zcg4
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
sleo
rookie
Posty: 15
Rejestracja: 12 mar 2021, 19:51

Re: Adapter PCI na M2 (Airport BCM94360CS2)

Post autor: sleo »

Dzięki za odpowiedź oraz paczkę z kextami. Międzyczasie udało mi się jednak odpalić WiFi na tej karcie Intel z itlwm.kext lecz jedynie wraz z HeliPort.app - wcześniej nie wiedziałem, że potrzeba do tego dodatkowego softu. Ponoć z tym drugim kextem AirportItlwm.kext można połączyć się z kolei via Other Networks - ale tego jeszcze nie sprawdzałem. Narazie testuje itlwm.kext, póki co jest w miarę ok.. choć pojawiały się już jakieś bugi. Ludzie w necie piszą, że ta karta pod tym kextem nie działa w pełni funkcjonalnie. Nie wiem jednak o co dokładnie chodzi i z czym się to dokładnie wiąże. Muszę dać jej chwilę na testy i zobaczymy... Może nie będę musiał kupować zamiennika. Dzięki raz jeszcze za ten trop, nie przypuszczałem wcześniej że odpalę neta na tej karcie intela, a tu proszę...
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Adapter PCI na M2 (Airport BCM94360CS2)

Post autor: Alpha01 »

Najlepsza wersja jest tu:
https://openintelwireless.github.io/itlwm/Compat.html

Używaj jedynie AirportItlwm.kext, ponieważ on pracuje bez wspomagaczy typu Heliport.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
sleo
rookie
Posty: 15
Rejestracja: 12 mar 2021, 19:51

Re: Adapter PCI na M2 (Airport BCM94360CS2)

Post autor: sleo »

No niby fajnie byłoby użyć tego AirportItlwm.kext, ale z nim nie jest tak łatwo. Tzn. nie ładuje mi się normalnie z EFI, ani z terminala za pomocą: 1. sudo chown -R root:wheel AirportItlwm.kext, 2. sudo kextload AppleIntelWiFi.kext. Na tej stronie https://openintelwireless.github.io/ piszą, że dodatkowo po wklejeniu go do EFI trzeba zrobić jedną z poniższych opcji:

1. Enable Apple Secure Boot (Please read OpenCore's official manual)
2. Force IO80211Family to load. 「Supports OpenCore and Clover(not tested)」 (Read the Kernel - Force section in OpenCore's manual for more info)

Przy czym ja mam Clovera, i co do pierwszej metody, Apple Secure Boot na Cloverze z tego co się orientowałem jest dość zawiłe.
Co do drugiej metody ForceKextsToLoad niby Clover ma tą opcję, ale nie wiem jak to dokładnie zrobić, nie chce czegoś zepsuć ;)

<key>ForceKextsToLoad</key>
<array>
<string>\System\Library\Extensions\kextname.kext</string>
<string>\Extra\Extensions</string>
</array>

?
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Adapter PCI na M2 (Airport BCM94360CS2)

Post autor: Alpha01 »

W OpenCore AppleSecureBoot był nastawiany na NO raczej, a IONetworkingFamily jest dodany i na Force.
W Clover ... musisz trochę poeksperymentować, odwagi! Póki testujest z USB-sticka niczym nie ryzykujesz.
Masz zawsze rezerwę działającej EFI na innym sticku i na właściwym EFI SSD.

Dodajesz tą ścieżkę w Clover Configurator do ForceKextsToLoad i fertig.
/System/Library/Extensions/IONetworkingFamily.kext
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
sleo
rookie
Posty: 15
Rejestracja: 12 mar 2021, 19:51

Re: Adapter PCI na M2 (Airport BCM94360CS2)

Post autor: sleo »

Hej Alpha01, dzięki za odpowiedź i rady. Nie miałem przez te dni czasu żeby tym się zająć, jak i nadal nie wiem dokładnie jak to zrobić, niemniej jak znajdę chwilę czasu, poczytam trochę o tym więcej, i spróbować odpalić ten kext -- tak jak mi radzisz z USB. Będę informował o postępach, lub ew. prosił o pomoc w ich realizacji ;) Kto wie, może powinienem któregoś dnia przesiąść się na OpenCore.
ODPOWIEDZ