Instalacja macOS od zera, bez posiadania kopii macOS

Zbiór poradników i linków do tutoriali które można wykorzystać przy pracy z wieloma wersjami macOS.
Yssss

Re: Instalacja macOS od zera, bez posiadania kopii macOS

Post autor: Yssss »

Zrobiłem wszystko tak jak powinienem lecz po wybraniu ikonki w wybieraniu systemu wyskoczył x i czrny ekran mam laptopa i nie wiem jak temu zaradzic proszę o szybką pomoc oraz przepraszam za ortografię. Z góry dzięki.
Yssss

Post autor: Yssss »

Wyświetla się czarny ekran ale jestem na laptopie wiec nie mam jak odpiąć hdmi pomocy
Awatar użytkownika
Azteca

Post autor: Azteca »

Opowiedz coś więcej, bo na podstawie 1 zdania nikt nie będzie w stanie ci pomóc.
jack2020

Post autor: jack2020 »

Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem zupełnie nowy. Pierwszy raz stawiam hackintosha, a raczej próbuję :)
Zaznaczam że nie mam wiedzy w tym temacie. W trakcie nauki....
Próbowałem zacząć instalować korzystając z dobrego poradnika poradnika który był tutaj przez kogoś polecany - metodą OpenCore.
Wszystko pododawałem do pendrive-a czyli drivery i kexty w oparciu o informacje z programu cpu-z o moim sprzęcie.
Niestety ekran był przez cały czas czarny.
Druga metoda była bardziej obiecująca, (Bootdisk Utility) bo chociaż cokolwiek pokazało się na ekranie.
Były ikonki, uruchomiłem zarówno z pendrive, jak i z Base System. Mogłem tylko skorzystać z narzędzi dyskowych i to wszystko. Nawet gdy udało mi się znaleźć obraz wcześniej zgrany w formacie iso to nic się nie działo.
Gdy nacisnąłem Instaluj nowy system to wyskakiwała informacja np OS X Capitan z App Store.
Wcześniej gdzieś wyczytałem że powinna mi się pojawić ikonka wi-fi, ale u mnie nic takiego nie było. Mam wi-fi tp-link ac600 Nano gdzie na cd jest sterownik pod maca ale nie wiem jak go zainstalować.
Na pendrive podczas instalowania za pomocą BootDiskUtility on chyba wrzuca system? Myślałem że zainstaluje z pendrive.

A więc wszystkie moje pomysły spełzły na niczym i stoję w miejscu.
Bardzo proszę o pomoc, jakieś sugestie bo sam sobie chyba nie poradzę.
Dodam jeszcze że na tym sprzęcie już kiedyś chodził hackintosh.

Mój sprzęt to:
ASUS P7P55 LX
Intel Core i5 650 3,20 GHz Clarkdale
8 GB DDR3
AMD Radeon HD 5700 Juniper

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Alpha01

Post autor: Alpha01 »

Może lepiej próbuj poradnik gości którzy tworzą ten OpenCore:
https://dortania.github.io/OpenCore-Ins ... ting-point
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, SAPPHIRE RX 570 NITRO+, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ODPOWIEDZ