Sonoma 14.4 oczekiwanie na ekran

Poradniki, instrukcje i dyskusja na temat instalacji macOS 13 Ventura od wersji BETA na komputerze PC.
Constantine
rookie
Posty: 32
Rejestracja: 02 maja 2020, 16:23

Sonoma 14.4 oczekiwanie na ekran

Post autor: Constantine »

Hej,

Opencore 0.9.9
macOS Sonoma 14.4

Mam dziwny problem. Podczas startu mam normalnie ładowanie macOS po czym gaśnie ekran na około 3min po załadowaniu i dopiero po tym czasie pojawia się ekran logowania. Wcześniej nie miałem tego problemu. Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać ?
Awatar użytkownika
Azteca
Mistrz
Posty: 255
Rejestracja: 13 cze 2020, 17:24

Re: Sonoma 14.4 oczekiwanie na ekran

Post autor: Azteca »

Musiał byś coś więcej opisać, bo po tym lapidarnym opisie trudno cokolwiek powiedzieć.
Może problem z TRIM, może mało już miejsca na dysku, może startuje jakiś program? Może jakiś driver jak NTFS. Może mu przejdzie po kilku dniach.
Może problem z grafiką?
Użyj Onyx a następnie: https://etrecheck.com/en/index.html
Tym programem można kilka rzeczy odkryć.
Constantine
rookie
Posty: 32
Rejestracja: 02 maja 2020, 16:23

Re: Sonoma 14.4 oczekiwanie na ekran

Post autor: Constantine »

Nie mam problemu z TRIM nie mam tez problemu z brakiem miejsca czy startem. Ładuje mi się picer, następnie ładuje się system a na ekranie logowania nie działa podświetlenie. Widać ekran przygaszony jakby podświetlenie nie działało. Mija jakieś 45 sec po czym podświetlenie zaczyna funkcjonować poprawnie. Nie ważne czy zaloguje się czy nie sprawa wygląda tak samo
Awatar użytkownika
Alpha01
Hardcore Hackintosher
Posty: 3654
Rejestracja: 21 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Sonoma 14.4 oczekiwanie na ekran

Post autor: Alpha01 »

Masz na myśli picker nie picer. :lol:
Musiał byś aktywować sobie debug w OpenCore i przestudiować logi, notując sobie czas kiedy zdarza się ta luka czasowa.
Po prostu sprawdzić co się wtedy dzieje.
Poza tym poprzednikowi chodziło o opis komputera. Bez tego nikt nie pomoże.
No i tak naprawdę to trzeba by było przejrzeć EFI.
Gigabyte Z390 M Gaming, Core i7- 9700K, PowerColor RX 5700 Red Dragon, 16GB Crucial Ballistix Sport 3000MHz
Bootloader OC
ODPOWIEDZ