Naszym celem jest zbudowanie niezwykle niedrogiego, energooszczędnego i jeśli chodzi o sprzęt, nowoczesnego Hackintosha. Czyli symulację Maca Mini, ale oczywiście znacznie tańszego i z możliwością modyfikacji sprzętowej. Wybór chipsetu padł na B460, po prostu dlatego, że jest niedrogi. Procesor, i3-10100. 4 rdzenie, 8 wątków. Posiada wydajność i7-7700. Obudowa - dowolna. Jednakże osobiście wybrał bym nieco lepszy model obudowy, ponieważ optyka ma spore znaczenie i warunkuje nasze postrzeganie. Wybrałem Jonsbo Rm3, ale to kwestia gustu i zasobności portfela.

Podzespoły:

Zestaw kosztuje około 1200-1500 ZŁ. W zależności od tego gdzie kupujemy.

Oczywiście nadal można zmodyfikować. 2x8 GB, większy dysk SSD M.2 NMVE. Jeśli komputer ma być jeszcze cichszy, możesz zainstalować lepsze wentylatory, itd. Dla gier w Windows potrzebna karta graficzna, najlepiej jeśli od AMD, jak RX 570-90 czy też nowsza. Jednakże należy unikać generacji 6xxx.

Dodatkowe instrukcje montażu:

Do instalacji najlepiej wybrać porty USB2.

Rozpocznij instalację z pamięci USB. MacOS pozyskasz metodą Dortania, opisaną na link. Tam też dowiesz się jak przekopiować instalator na startowy stick USB. Gotowy bootloader uzyskasz u nas na forum, link, albo wystarczy zapytać. Ten kopiujemy na USB-stick na jego ukrytą partycję EFI. Następnie startujesz z USB i przechodzisz do programu instalatora do partycjonowania dysku twardego lub SSD. Dzielisz docelowy dysk twardy/SSD na partycje według schematu partycji GUID i formatujesz „teraz ważne” na APFS. Nie MacOS Journaled czy coś w tym rodzaju. Następnie instalujesz macOS normalnie, tak jak na oryginalnym macu. By hackintosh startował z SSD/HDD kopiujesz folder EFI z ukrytej partycji EFI (ta sama nazwa) na USB na ukrytą partycję EFI na docelowym dysku startowym SSD/HDD.

AUTOR @A.M. NOGLIK / 11-03-2021